Site Loader

Pileli sineklik PVC pencere veya kapıların dış tarafında uygulanır. Pratik, menteşeli, stor ve sürme sineklik sistemleri vardır ve yılın belli dönemlerde sökülüp takılabilir.

Her tercihe, mekana uygun sineklik modelleri firmamızda bulunmaktadır. Menteşeli, pileli diğer adıyla plise sineklik bunlardandır. Akordiyon sineklik denen tür ise plise sineklik ile aynıdır. Ek olarak stor ve sürme sineklik de bu çeşitlerdendir. Sürme sinekliğin diğer adı ise sürgülü sinekliktir. Mıknatıs sineklik ve sineklik tülü de bunlardandır. Bunları tek tek incelemek oldukça uygundur.


ŞİMDİ ARAYIN | WHATSAPP DESTEK


Menteşeli sineklik son zamanlarda tercih edilebilirliği revaçta olan bir türdür. Bunun yanında bu sineklik çeşidinde içeriden dışarıya doğru açılma gözlenir. Ek olarak mevsim koşulları menteşeli sinek modelini kolay kolay etkilemez. Temizliği oldukça pratik ve kolaydır.

Ermişoğlu sineklik çeşitlerinden pileli sineklik kullanımı oldukça basit özelliğe sahiptir. Yatay veya dikey olarak açılan modelleri mevcuttur. Ama yine de en sık olarak yatay kullanımı ile karşılaşılır. Aynı zamanda katlanır yapısına sahip olması kapatılması ile beraber kapladığı yeri daraltır. Gereksiz yer kaplamaz. Bu sineklik cam balkon, Fransız balkon ve dışa açılan kapılarda tercih edilmektedir.

En uzun ömre sahip sineklik olması ile stor sineklikler önde gelir. Yine bu modelde plise sineklik gibi mevsim koşullarından kolay etkilenmez. Bu sineklik çeşidine sahip kimselerin camlarını silmesi oldukça basittir. Bunun için temizlik sırasında sinekliğin yukarıya doğru açılması yeterlidir. Ek olarak yaylı makara üzerinden tel yardımı ile açılır kapanır özelliğe sahiptir.

Ermişoğlu sineklik, sürgülü diğer adıyla sürme sineklik üretiminde de öncüdür. Pencere ve kapılara dış taraftan takılan bir sineklik modelidir. Bu modelde sinekliğin raylar üzerinden hareketi sağlanarak açılıp kapanılabilirlik mümkün kılınmaktadır.

Mıknatıslı sineklik çeşidinde ise balkona açılan kapılar ya da evdeki oda kapılarında rastlanılabilir. Bu türde sineklik tülü iki parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar birbirine mıknatıslar yardımıyla bağlanır. Açmak gerekmeksizin doğrudan açılıp, sonrasında kendiliğinden kapanma özelliğine sahiptir. Bu da kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Sineklik tülü ise uygulanması en basit ve en uygun fiyatlı sineklik modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ermişoğlu sineklik olarak sineklik tülleri bant kullanarak monte edilimi yapılmaktadır. Ek olarak ahşap pencerelerde zımba yardımıyla bu monte işlemi gerçekleştirilir. Bu türün en önemli dezavantajı açılıp kapanamamasıdır. Bu modelin altında cırt yani yapışkanlı sineklikler de incelenebilir. Ek olarak cırt sineklikler sineklik tülünün aksine açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Bu nedenle sineklik tülüne göre avantajlı konumdadır.  Sineklik teli ise tek fark olarak sinekliğin tülden değil de telden yapılmış halidir. Bunun yanında kedi sahibi olanlara bir öneride bulunmak oldukça önemlidir. Bu da o kimselerin metal sineklik yani sineklik teli kullanmasını daha uygun kılacaktır.

Rate this post
ŞİMDİ ARAYIN!