Cam balkon sistemleri, temelde camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır.

Balkon camlama sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden, camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece balkonlar kullanıcılar için “özgür yaşam alanı” haline geldi.


ŞİMDİ ARAYIN | WHATSAPP DESTEKFOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN


Cam Balkon Sistemlerinin Avantajarı

 

Balkon Camlama uygulamaları asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi genel mimariye uyum sağlayarak estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Yağmur, kar v.b. iklim şartları, balkonların cambalkona dönüştürülmesi sayesinde, kullanıcıları etkilemez. Aynı zamanda Balkon Camlama sistemleri toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.

Arzu edildiğinde açınıp kapanabilme ve rahatça temizleme özelliğine sahip olan cam balkonlar; tıpkı dış cephe mantolamada olduğu gibi ev içindeki nem kaybını önleyerek mevcut ısının dışarı kaçmasını engeller.

Balkon Camlama sistemlerinde kullanılan camlar “temperli” veya “lamine” güvenlik camlarıdır. Dolayısıyla camların kırılması sonucu olası zararlar engellenmiş olmaktadır.

 

NEDEN CAM BALKON?

Cam balkon evlerinizde ek alanlar oluşturarak kullanım alanlarınızı genişletir. Ferahlık sağlar.
Cam balkon sistemi ile kapatılan oda, salon veya mutfağınızın balkonları ısı değerlerinde artış sağlar
Balkonlarınızı cam balkon cam balkon sistemi ile kapatma yapılarınızın görünümünü değiştirmez.
Cam balkon sistemi binanızın mimari görüntüsü değiştirmediğinden dolayı yerel yetkililer tarafından izin almanıza gerek kalmaz.
Katlanır cam balkon sistemleri hırsızlık riskini önemli derecede azaltır.