Pergola Otomatik Tente ; Otomatik tente sistemi, cephelerin şekli ya da ihtiyaca göre kutu profiller kullanılarak ister yuvarlak ister düz konstrüksiyon yapılmak sureti ile cephelerde estetik amaçlı kullanımları dışında yağmur ve güneşten de koruma sağlar.

Meşe ağacından esinlenerek özel olarak tasarlanmış olan Pergola Sistemleri otel, kafe, restauran, konut, teras, kış/yaz bahçesi, alışveriş merkezleri yaşam alanlarını daha konforlu ve vazgeçilmez hale getirir. Giyotin, zip perde ve sürme cam sistemleri ile birlikte montajı yapılarak doğanın olumsuz yönlerini değil, sadece güzelliklerini yaşatır.


ŞİMDİ ARAYIN | WHATSAPP DESTEKFOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN


Sistem Özellikleri

– Dört mevsim yaşam alanı
– Gün ışığı ve led aydınlatma sistemi.
– Yurtdışından ithal edilen bakımı kolay ve uzun ömürlü kumaşlar kullanılan pergola sistemi sizlere dört mevsim yaşam alanı oluşturmaktadır.

TASARIM VE FONKSİYONELLİK

– Ermişoğlu Pergola Sistemleri; alüminyum taşıyıcılar üzerine adapte edilmiş, özel tasarım kumaşlarla tasarlanmış açılır & kapanır bir sistemdir. 

– RTS teknolojisi kullanan pergola sistem motoru, uzaktan kumanda ile çalışır ve start-stop teknolojisi sayesinde hareket istenildiği noktada durdurulabilir. 

– Sistemin tamamını veya tek bir modülü uzaktan kumanda ile çalıştırılabilir. 

– Sisteme eklenebilen yağmur ve rüzgâr sensörleri, sistem açık durumdayken yağış ve fırtına gibi durumları algılar ve otomatik kapanır.
– Led ve şerit aydınlatma sayesinde 7/24 kullanım alanı oluşturur.
– Drenaj sisteminin hem kirişler hem de sütunlar içerisine entegre olan gizli kısmı, yağmur ve kar suyunun tahliye edilmesini mümkün kılmaktadır.

 

 

Pergola Nedir?

Pergola kelimesi Latincede saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden türemiştir. İtalyanca gölgelik anlamında kullanılan pergola, açıklıkların yatay, bükümlü ve çatı şeklinde kapatılarak gölgelik alan oluşturmak amacıyla yapılan tente işlemidir. Peki pergola ne işe yarar? Özellikle güneşlik işlevi gören pergolalar yazları güneşten koruyan en önemli sistemlerdir. Bunun yanında açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği ile pergola, ayrıca yağmurdan da korur. Kış bahçesi yapmak isteyenlerin de tercih ettiği pergola sistemi ile tentenizin altını camla kapatarak kışın da bahçenizde oturma olanağı bulabilirsiniz. Pergola sistemi tüm hava şartlarına uygun olarak tasarlanarak, her mevsim kullanılabilecek mekanlar yaratmak için kullanılır. 

Pergola Nerelerde Kullanılır?

Pergola Sistemleri; gelişmiş teknolojisi ve fonksiyonel özellikleri ile otel, kafe, restauran, konut, teras, kış/yaz bahçesi, alışveriş merkezleri gibi yaşam alanlarını daha konforlu ve vazgeçilmez hale getirir. Giyotin, zip perde ve sürme cam sistemleri ile birlikte montaj imkanı vardır.