Site Loader

Manzara Kaybı:Cam Balkon kapatma da bir profil kayıt bulunmadığından görüntü kaybı olmaz.Plastik kapamada ise arada profil olduğundan görüntüdeki kayıp yüzde kırklara ulaşır.Cam Balkon sistemlerinde cam kanatları içeri doğru ardı ardına katlanarak açıldığından dolayı dışarı sarkmadan oturduğunuz yerden kolaylıkla temizleme imkanı sunar.Plastik balkon kapatmalarda camların hep beraber açılma şansı olmadığından mutlaka dışarı sarkılarak temizlenmesi gerekiyor buda kullanıcılarına oldukça zor gelir.

İmar Mevzuatına Aykırılığı:
Cam Balkon kapama görüntü kirliliği yapmadığından ve binanın dış yapısını bozmadığından imar mevzuatına aykırı değildir. Bu sistemlerin uygulanması yerel yönetimlerin tasarrufundadır.

PVC profiller görüntü kirliliği yaptığından imar mevzuatına aykırıdır. Şikayet edildiği takdirde sökülmek durumundadır.

Sağlık Açısından:
Cam Balkon sistemleri 1. kalite alüminyum ve geneli camdan kaplı olduğundan dolayı herhangi bir sağlık sorununu tehdit etmemektedir.
Aksine sistem tamamen açılıp kapandığından dolayı ve güneş enerjisini süzerek içeri aldığından sağlık açısından artılar katmaktadır.

Plastik doğrama kullanılan plastik malzemelerinin geneli kırık malzemeden ( geri dönüşümlü plastik ) olduğundan büyük oranda kanserojen madde içerir ve güneş de fazla kızdığı zamanda içerisine plastik kokusu verdiğinden oturulmaz hale getirir.

Isı Yalıtım:
Cam Balkon Sistemleri ısı yalıtım bakımından %10 – %15 plastik doğramaya oranla soğuk olur.

Plastik doğrama ısı yalıtım bakımından %100 etki sağlar. Fakat mekan balkonluktan çıkıp kiler, küçük oda, veya sera etkisi yaratır.

Rate this post
ŞİMDİ ARAYIN!