Site Loader

Cam balkon sisteminin cam kanatları içe doğru açıldığından dolayı dışarıya sarkmadan   balkonunuzun içinde bulunarak kolayca temizliğini yapabilirsiniz.* Camlar temperli camdır güzelce temizlendiği zaman albeniliği daha da artmaktadır.* Camları cam sil sıktıktan sonra çek pas veya cam beziyle rahatlıkla güzelce temizleyebilirsiniz.Ne ile temizlemeli?:Cam temizliğinde kullanılması gereken en temel maddeler sıvı deterjanlardır. Deterjanın içerisinde katı partiküller olmaması camların çizilmemesi için önemli bir ayrıntıdır. Aynı zamanda cam temizlenirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de sıcak su kullanılması olarak gösterilebilir. Bu sayede camın üzerindeki kirler daha kolay bir biçimde çıkarılabilecektir. Bu noktada değinilebilecek diğer bir yöntem ise camı gazete kağıdı ile silmektir. Bu yöntemin avantajlı tarafları olsa da(bezlerin cam üzerinde bıraktığı pamukçukları bırakmaması gibi) dezavantajlı yönleri de bulunmaktadır. Örneğin camı sürekli gazete kağıdı ile silmek cam üzerinde küçük çiziklerin oluşmasına yol açabilir. Belki biraz enteresan gelecektir ancak alternatif temizleme yöntemlerinden bir diğeri ise yumuşak başlı diş fırçası ile yapılandır. Tabi ki bir dış fırçası ile bütün bir cam temizlenemez, fakat camın belirli bir bölgesinde bulunan küçük kirler(boya artıkları vb.) için faydalı bir yöntem olduğu söylenebilir.

Cam Temizliği

Yapılmaması gerekenler

Camın üzerinde biriken kirler genellikle küçük ancak rahatsız edici olabilirler ve temizlenmeleri de tahmin edilenden daha zor olabilir. Ancak bir camı temizlerken kaçınılması gereken durumlar da söz konusudur. Örneğin temizlikte aseton, gaz yağı, tiner gibi maddeler asla kullanılmamalıdır. Çünkü bu tip maddeler camın ömrünü kısaltmakla beraber daha ciddi problemlere de yol açabilir. Örneğin söz konusu maddeler camın cilasını yitirmesine sebep olup matlaşmasına ve görüntüsünün bozulmasına neden olabilecektir.  Yine temizlik sırasında camın üzerindeki kirleri çıkarmak için kesici aletleri(bıçak, jilet gibi) kullanmak da camın çizilmesine yol açacaktır.

Camlarınızın temiz bir biçimde kalmasını istiyorsanız en fazla 20 günde bir cam temizliği yapmalısınız. Daha temiz camlara sahip olmak istiyorsanız işi ehil ellere bırakmanız en doğru yöntem olacaktır.

5/5 - (1 vote)
ŞİMDİ ARAYIN!